Výstava „Spoznaj svoj kraj“ úspešná

Potleskom vyprevadili minulú stredu z priestorov Horehronského múzea v Brezne výstavu a poslednú produkciu dvadsaťminútového dokumentu o štyroch obciach regiónu. Projekt agentúry Aybee pod názvom Spoznaj svoj kraj predstavil verejnosti čierny Balog, Pohronskú Polhoru, Polomku, Podbrezovú a mesto Brezno. Výber významných detailov z oblasti histórie, architektúry, kultúry, ich prezentácia slovom aj obrazom často prekvapila aj samotných rodákov. Mnohé fakty a zaujímavosti „objavili“ až vďaka výstave. Jej úspech potvrdzuje vyše 3-tisícová návštevnosť, no nepochybne aj dojmy zástupcov prezentovaných obcí. Starostka Pohronskej Polhory Hyacinta Tyčinková, ktorá sa spolu s ďalšími pozvanými zúčastnila záverečného stretnutia s PR manažérom agentúry Andrejom Barančokom, kvituje aj to, že každá obec dostane video pozvánku na DVD. „Je to aj dobrá propagácia do zahraničia. Ja pošlem záznam synovi do Dánska. Pýta totiž materiály o regióne. Vo firme, kde pracuje, je o ne veľký záujem.“
„Je príjemné vidieť svoju obec, ako je spropagovaná a predstavená verejnosti, ktorá tam možno ešte nebola. Takto získa obraz . Možno v nej vzbudí zvedavosť ísť sa tam pozrieť,“ povedal starosta č. Baloga František Budovec.
„Išiel som do projektu s tým, že splním, čo som sľúbil. Nepočul som jeden negatívny ohlas. Napokon, nič nie je presvedčivejšie, že sme urobili správnu vec, ako odozva a účasť. Výstavu videlo 57 Francúzov a 50 Grékov, takže môžem povedať, bola aj medzinárodná“, uviedol A. Barančok.

Alžbeta Kyseľová

Press