Štyri obce regiónu a mesto Brezno uvedú ďalší náučný projekt Aybee:

Po úspešnom produkte Top 7 Brezna, Kráčajme spolu či vlaňajšej súťaži o najkrajšie dievča krajského mesta Miss Banskej Bystrice prichádza breznianska agentúra Aybee s novou akciou pod názvom „Spoznaj svoj kraj“. Chce poslúžiť turistom, návštevníkom mesta, no predovšetkým osloviť miestnu mládež. „Základná myšlienka je vlastne dielom náhody. Vlani koncom jesene ma zastavili na ulici českí turisti. Pýtali sa na Bottovu ulicu. Bol som presvedčený, že taká v Brezne nie je, a to ma inšpirovalo… Predstavil som si, aké informácie by im asi poskytli niektorí mladí, keby sa na nich obrátili s otázkou, čo by mali v našom kraji určite vidieť. Som totiž presvedčený, že „periférne“ vnímajú názvy obcí, možno by vedeli určiť aj ich geografickú polohu, netušia len, čím sú jedinečné a prečo stojí za to, aby ich poznali aj oni sami,“ povedal autor projektu a PR manažér agentúry Andrej Barančom.
Libreto informatívno-vzdelávacieho projektu, ktorému opäť prepožičiava priestory Horehronské múzeum v Brezne, stojí na video pozvánkach so sprievodným slovom. Divákom sa takto predstavia Pohronská Polhora, čierny Balog, Polomka, Podbrezová plus mesto Brezno.
Aby sa projekt neminul účinku, našiel A. Barančom sponzorov, vďaka ktorým budú mať študenti stredných škôl akciu zadarmo. Iným slovom, zaplatia za nich vstupné. Okrem toho navštívil jednotlivé školy, aby podstatu a účel projektu spropagoval. Akcia potrvá od 5. do 28. februára.

Alžbeta Kyseľová

Press