Štartuje projekt Spoznaj Svoj Kraj

Agentúra, ktorá pôsobí takpovediac na „domácom“ trhu, organizuje znova niečo nové a nevšedné na naše pomery. Pripravila totiž pilotný projekt, ktorý nesie názov Spoznaj Svoj Kraj. Mnohí z nás cez sviatky oddychovali, poniektorí sa prejedali, no sú medzi nami aj takí, ktorí pracovali na niečom novom a prišli na rôzne kreatívne nápady. Ani v agentúre Aybee-production nelenili. O tom, čO vymysleli, nám porozprával PR manažér Andrej Barančok.
Skôr než sa spýtame na Spoznaj Svoj Kraj, zaujímalo by nás, ako sa takýto projekt zrodí a realizuje?
– V prvom rade muší byt nápad, potom si musíte zrátať možnosti spolupráce, rozhodiť siete a urobiť si prieskum, či by sa projekt ujal. Potom presvedčiť partnerov a sponzorov, aby vstúpili do projektu, nájsť kopu kvalitných a zodpovedných dodávateľov a môžete sa do toho pustiť. No samozrejme, ak nie ste presvedčení o úspechu toho samého projektu, radšej sa do neho nepúšťajte, pretože skôr to bude katastrofa ako úspech.

O čom je teda Spoznaj Svoj Kraj?
– Ide o propagáciu a prezentáciu domácich lokalít, ako mesto Brezno, obce Polomka, Podbrezová, Pohronská Polhora a čierny Balog. Prostredníctvom fotografii, rôznych informácii a vlastnej videoprezentácie sa návštevník tohto zaujímavého projektu bude môcť dozvedieť niečo možno nové a nevšedné o spomínaných lokalitách.
Kde a kedy sa záujemcovia budú môcť zúčastniť na tejto prezentácii?
– V čaše od 5. do 28. februára každý pracovný deň od ôsmej do pol piatej v Horehronskom múzeu na Námestí gen. M. R. Štefánika c.13 (pri zmrzline).

Koho chce agentúra týmto projektom osloviť?
– V prvom rade sú to mladí ľudia, pretože ani netušia, čO sa tu v skutočnosti nachádza. Možno niektorý z nich vie, že niekedy jeho stará mama bývala trebárs niekde v Polomke, ale inak o tejto obci nevie absolútne nič. Ale naopak, ak by sme sa ho možno spýtali, aké krčmy a podniky sú v Brezne, bez problémov by nám ich vymenoval. Preto po dohode so základnými a strednými školami študenti pripravia na tuto tému slohové prace, a tak ich možno trošku donútime informovať sa a zároveň rozmýšľať, čO sa v tomto kraji nachádza. Som nesmierne rád, že sa našli sponzori, ktorí pre jednotlivé školy kúpili vstupenky, tak budú mať všetci študenti možnosť navštíviť tento projekt úplne zadarmo. ÄŽalej je to verejnosť a turisti, ktorých chceme osloviť aj reklamnou kampaňou v anglickom jazyku a tak trošku pomôcť turizmu.

Kto sa do tohto projektu zapojil?
– Využijem tuto príležitosť na poďakovanie spoluorganizátorom, mestu Brezno a Horehronskému múzeu ako aj všetkým partnerom, ktorí sa do projektu zapojili. Cením si prístup primátora Ing. Jaroslava Demiana, ktorý možno aj preto, že niekedy pôsobil ako stredoškolský učiteľ, pochopil tuto myšlienku a bez váhania ju podporil. V neposlednom rade by som chcel týmto všetkých pozvať do Horehronského múzea na projekt Spoznaj Svoj Kraj. Pevne dúfam, že ho budete Spoznávať Spolu S nami…

Press