Miss vyhrali študentky

SPIŠSKÁ NOVÁ VES/BANSKÁ BYSTRICA – Výška 180 cm, hmotnosť 61 kg a miery 90 – 65 – 90. Toto sú základné údaje Miss Spiša na rok 2006, ktorou sa stala Júlia Jurčišinová (20) zo Smižian. V meste pod Urpínom zas vyhrala titul Miss BB 2006 Lucia Sochorová (18). Obom dievčatám sa podarilo získať aj ďalšie ocenenie – Miss Sympatia.

O korunku bojovalo v piatok v Spišskej Novej Vsi 9 finalistiek. Museli absolvovať tri úlohy: rozhovor, voľnú disciplínu a promenádu v plavkách. Porota pridelila titul Miss Spiša 20-ročnej basketbalistke zo Smižian Júlii Jurčišinovej. Tá získala aj najviac hlasov od divákov, čitateľov a poslucháčov a stala sa Miss Sympatia. „Našla som ju doslova na ulici. Zaujala ma jej chôdza, tak som ju oslovila, či by nechcela ísť do súťaže.
Som rada, že sa dala prehovoriť,“ povedala hlavná organizátorka súťaže Marieva Síranová. Nová miss, ktorá sa chystá na štúdium práva, žiarila šťastím. „To, že sa stanem Miss Spiša, som vôbec nečakala. Skôr som očakávala zisk titulu Miss Sympatia, lebo viem, že mi ľudia posielali hlasy,“ konštatovala najkrajšia Spišiačka. Priznala, že najviac sa bála rozhovoru s moderátorom Michalom Husákom. V meste pod Urpínom vyberala miss v piatok večer deväťčlenná porota. Desať finalistiek z Banskej Bystrice sa predviedlo v plavkách, v džínsoch aj v spoločenských šatách. Zabrať im dal aj rozhovor. Za najťažšiu považovali otázku, ktorý štát v Európe je najmladší. „Najviac som sa bála práve rozhovoru a promenády v plavkách,“ povedala šťastná Lucia Sochorová (18), ktorá sa stala prvou banskobystrickou Miss. Práve Lucia získala aj titul Miss Sympatia a pokrikmi ju v publiku povzbudilo najviac fanúšikov. Študuje na obchodnej akadémii, baví ju ľudový tanec a hrávala aj volejbal.

Press