Hudobný rok začne Helena Vondráčková v Brezne

Vynikajúca speváčka, ktorá si celé roky dokáže udržať rešpekt hudobnej obce v Česku i na Slovensku. Žena, ktorej zdanlivo nepribúdajú roky a na pódiu sa dokáže odovzdať celá. Nestarnúca hviezda hudobného neba –  Helena Vondráčková. Jej prvé hudobné kroky zamieria v tomto roku do Brezna, kde vystúpi už 25. februára. Pri tejto príležitosti jej organizátori koncertu položili niekoľko otázok.

 

Patríte medzi stálice českej a slovenskej hudobnej scény už dlhé roky. Nemali ste niekedy pocit „vyhorenia“ a neboli ste na pokraji rozhodnutia dať si so spevom aspoň dočasne pokoj?

Mám rada svoje povolanie, takže  s týmto som ani nerátala. Spev je moje povolanie a ja ho nadovšetko milujem. Nie je nič lepšie,  ako keď ľuďom môžem urobiť radosť svojim  vystúpením. Pokým bude hlas a kondička fit, dovtedy budem vystupovať pred mojimi fanúšikmi a priaznivcami.

 

Ste obľúbeným sústom pre bulvár. Nie je niekedy lepšie bulvárne články ignorovať ako proti nim bojovať?

Záleží to od toho,  čoho sa to týka. Sú veci,  nad  ktorými  mávnete rukou,  no bohužiaľ  sú aj  závažné  a zásadné veci,  ktoré ohrozujú moje povolanie, aj mňa ako osobu a treba s tým aj takto bojovať. Niektoré veci sa nedajú nevšímať,  preto nie je iná možnosť ako obrátiť sa na príslušné orgány.

 

Myslíte si, že hudobný vkus publika sa za posledné roky zmenil?

Myslím si, že v zásade sa hudobný  vkus nezmenil –  aspoň čo sa týka našej generácie. V obľube  sú stále pesničky, ktoré ľudia  poznajú a sprevádzajú ich celým životom a sú radi,  keď si ich vypočujú znovu. Príjemné je pre nás, že časť mladej generácie prijala i našu novú tvorbu,  čo nás veľmi teší. Inak majú svoje nové mladé idoly a každého oslovuje iný žáner . Tak  je to správne a logické.

 

Prezraďte nám, aké hudobné projekty chystáte v najbližšom čase a na čo chcete sústrediť svoju pozornosť.

Minulý  rok bol veľmi náročný a podarilo sa nám uskutočniť niekoľko veľkých projektov. Napríklad mega koncerty s Michalom Davidom ktoré boli Košiciach a Bratislave, kde bolo cez 9 000 ľudí a tiež preplnená Lucerna. Mám hotové DVD so záznamom koncertu českých a svetových muzikálových melódií v Štátnej Opere Praha, kde spolu so mnou v duetách účinkovalo niekoľko významných českých a svetových umelcov. Pevne verím, že sa mi ho podarí tento rok vydať. Teším sa na množstvo koncertov v Českej a Slovenskej republike,  pretože tento rok oslávim svoje jubilejné narodeniny. Čakajú ma vystúpenia v rôznych televíziách a koncom roka stabilne vystúpim na Vianočnom koncerte v Pražskej Lucerne. Mojím hosťom pri tomto vystúpení bude mladý talentovaný spevák David Deyl, ktorý  nielen výborne spieva,  ale píše si sám vlastný repertoár. Bude mojím hosťom i v Brezne.

 

Existuje rozdiel medzi slovenským a českým publikom?

Určite áno. České publikum je skôr zamrznutejšie oproti slovenskému. To je spontánnejšie, je to dané temperamentom národa. Musím však uznať, že vlaňajšia Lucerna bola porovnateľná s Mejdanom roku, ktorý  sme spolu s Michalom Davidom absolvovali na Slovensku a bola  tam  úžasná atmosféra.

 

Rada sa vraciate na Slovensko?

Samozrejme . Mám tu veľa priateľov, kamarátov a fanúšikov. Ja sama osobne nerobím rozdiel medzi Slovenskom a Českom. Stále mám pocit, že sme jedna krajina a cítim sa tu ako doma.

 

Zorganizovať turné je určite náročné nielen po stránke technickej, ale určite aj psychickej. Máte niekedy počas turné čas zoznámiť sa s daným regiónom?

Ja sa priznám že niekedy nie je čas. Je to otázka techniky a manažmentu. Niekedy sa rýchlo presúvame do iného miesta na koncert. Za tie všetky roky mojej profesionálnej kariéry nie je azda miesto v Česku a na Slovenku,  ktoré by som nepoznala.

 

Jednou z prvých zastávok v Novom roku bude aj Brezno. Je vám Horehronie blízke a čo ste pre Vašich priaznivcov pripravili?

Určite odznejú hlavne hity,  ktoré všetci radi počúvajú. Môžu sa tešiť na výber mojich starších,  ale i novších skladieb,  ktoré odznejú počas môjho dvojhodinového vystúpenia spolu so skupinou Charlie Band.

 

V metropole Horehronia  – v meste Brezno odohráte svoj prvý koncert na Slovensku v roku 2012. Čo rozhodlo, že ste prijali pozvanie od agentúry Aybee production a vystúpite v Aréne Brezno ?

Každá seriózna pracovná ponuka,  ktorá príde,  je ctená a milá. Človek sa rád pozrie a vystúpi tam,  kde ešte nikdy nebol.

 

Čo by ste chceli odkázali vaším fanúšikom a priaznivcom, ktorí zavítajú 25. februára práve na Váš koncert v Brezne ?

Veľmi sa teším práve na koncert v Brezne. Urobím maximum preto, aby boli spokojní a aby odchádzali s dobrými pocitmi. Pripravili sme aj malú autogramiádu,  či predaj mojich CD, DVD, plagátov a knižiek.

 

Čítajte viac na: http://zvonline.sk/hudobny-rok-zacne-helena-vondrackova-v-brezne/
Copyright © ZVonline.sk

Press