Breznianska Top sedmička potvrdila svoj vysoký štandard

A je úplne jedno, či autori scénickej výpravy stavali na repertoári Katky Hasprovej, alebo naopak, či sa prispôsobila ona a celé to vygradovala úspešnou piesňou Kleopatry z rovnomenného muzikálu. Rím, v podobe živých pozlátených sôch a krásnych hostesiek v belostných tógach, im jednoducho vyšiel.
Moderátor galavečera Ľudovít Jakubovie, zvaný Mravec, nebol síce v najlepšej forme, zato domáca rocková kapela The Elements excelovala. Skvelými výkonmi sa v Brezne po prvý raz predstavila tanečná skupina Avalon Irish dance group z Bratislavy, aj magická ohňová show.
Oproti predchádzajúcim ročníkom došlo k zmenám niektorých kategórií, šmrnc luxusu dostali symbolické ceny. Doterajšie hlinené mešce nahradili elegantné ihlany z číreho olovnatého skla. Punc im dodala značka: brezniansky „Top oskar“ je dielom slávnych sklárskych majstrov z Českého Brodu. Na javisko si ich prišli postupne prevziať tí, ktorých občianske hlasy zaradili medzi najlepších v profesionálnom i ľudskom rozmere.

Víťazi a prekvapenia
Do piateho ročníka ankety prišlo 5116 platných hlasov.
Kategóriu Top študent vyhrala Michaela Schonová, úspešná reprezentantka Gymnázia J. Chalúpku a slovenského biatlonu. Napriek tomu, že hasiči a záchranári breznianskeho zboru museli po opakovaných víťazstvách miesto v ringu opustiť a mnohí naisto rátali s ich pokračujúcou hegemóniou, karty sa obrátili. Na druhú priečku v kategórii organizácia ich s prevahou odsunul domáci Slovenský Červený kríž. Top gastronomickým podnikom sa stal Dance Cafe Bar s počtom hlasov 1151.Top zdravotnú sestru pre ročník 2008 si účastníci ankety navrhovali sami. Najčastejšie sa na lístkoch objavilo meno Marta Turňová, ambulancia pre deti a dorast Brezno. Titul Top podnikateľ získal Ján Maruškin. Ten sa dokonca na javisko vrátil ešte raz. Jeho firma Akton Elektro dostala totiž od spokojných zákazníkov 2081 hlasov a stala sa tak Top spoločnosťou Brezna 2008. Čiernohronská železnička opakovane a s prehľadom zaujala post najväčšej zaujímavosti regiónu.
Absolútnou Top(kou) sa stala Mária Parobeková, ktorá okrem Červeného kríža aktívne pôsobí v združeniach Liga proti rakovine, Liga za duševné zdravie, UNICEF a Živena. V ostatnom čase sa tiež venuje adeptom autoškôl ako lektorka výučby prvej predlekárskej pomoci.

Počuli sme
V kuloároch sa odhadovalo, akým tréningom museli prejsť dvaja chlapíci, aby v strnulých pózach vydržali dobré dve hodiny a či je to ich zárobková činnosť. Koľko museli stáť „karáty“, ktorými boli natretí, a že frajerky by ich mali povinne volať zlatíčka.
Mravcovi vyšiel vkusný situačný fór: povedal, keby bola kategória Top strom, vyhral by to on.
Autor projektu, PR manažér organizátorskej agentúry Aybee production Andrej Barančok bol milo prekvapený, keď zistil, že v kôpke občianskych nominácií na Top spoločnosť figuruje aj tridsať šesť hlasov pre Aybee.Piaty ročník Top seven Brezna, tak ako všetky predošlé, sa uskutočnil v spolupráci s mestom Brezno, pod záštitou jeho primátora Jaroslava Demiana.

ALŽBETA KYSELOVÁ, My Banskobystrické noviny

Press