Automobilové leto Brezno 2007 odštartujú 10. augusta

O Brezňanoch je všeobecne známe, že ak ide o kultivovanú zábavu či prezentáciu pozoruhodných akcií, máločo si nechajú ujsť. Náročnosť divákov je prirodzeným výsledkom bohatej kultúrnej minulosti regiónu. Len málo miest na Slovensku sa môže pýšiť s tak dlho a úspešne pôsobiacim neprofesionálnym divadlom (J. Chalúpku) jedinečným a rovnako „ochotníckym“ folklórnym súborom (Mostár) či mladučkou agentúrou Aybee, ktorej produkty prekvapujú aj ostrieľaných „šoumejkrov“. O tom, čo práve pripravuje, hovoríme s jej zakladateľom, PR manažérom, autorom scenárov a vypredaných hľadísk Andrejom Barančokom.

Podľa prvých informácií neprivediete tentokrát Zuzku Belohorcovú, Maduár, ani sympatického finalistu Super star Mariána Fatrsíka, ale kolesá, na ktorých „frčí“ celý svet. Prečo ste sa rozhodli pre „Automobilové leto Brezno 2007“?

Všimol som si dve veci. O tom, že je námestie pekné, vie každý, no neuškodí mu, ak bude ľudnatejšie aj cez víkendy. Turisti prichádzajú do regiónu objavovať nepoznané, domáci, ak nie sú na dovolenkách, sa zvyčajne nudia doma pri televízoroch. Chýba širšia ponuka zábavy pod holým nebom. Pritom im vôbec nerobí problém napríklad horšie počasie. Potvrdila to návštevnosť tohtoročných Dní mesta Brezno. Napokon, uvidíme, akú odozvu bude mať náš projekt zaštítený mestom a jeho primátorom J. Demianom.

S akým dátumom?
Automobilové leto Brezno 2007 sa uskutoční 10 a11. augusta. Prezentácia vozidiel je naplánovaná po oba dni, vždy od 9. do l7. hodiny.

Ktoré firmy prisľúbili účasť?
Pozvali sme predajcov piatich automobiliek, počítame, že predvedú spolu 20 vozidiel.

Chcete podujatie aj niečim okoreniť?
Samozrejme! Som veľmi rád, že Krajské riaditeľstvo PZ v Banskej Bystrici príde predviesť do Brezna najnovší prírastok autoparku, určite tiež nejaké motorky, breznianski hasiči predstavia svoju výkonnú techniku. Nemôžeme predsa zabudnúť ani na detského diváka. Vyššie ročníky, hlavne pánov, isto zaujmú výrobky spoločnosti Rolta. Mám referencie, že by mal prísť aj Juraj Barbarič, viacnásobný majster Európy a sveta v ťahaní áut, autobusov a električiek, a iných silových disciplín.

čiže, toto je program na piatok…
Áno. Sobota, ktorú sme nazvali biznis-dňom, bude inšpiratívna najmä pre zúčastnené automobilky. Dlho som uvažoval o forme, ktorá zatraktívni obsah podujatia a vymyslel som okrem iného dve „rovnoprávne“ súťaže: Dámy budú voliť ženské auto leta, muži Mužské auto leta. O veľmi podstatné kritérium pôjde na trase Brezno-Polomka, Tam si overíme, ktorá zo zúčastnených značiek je z hľadiska spotreby pohonných hmôt najšetrnejšia. Víťaz internetovej súťaže o Najsympatickejšie auto leta získa vodičský preukaz skupiny B, odbornú prípravu mu poskytne Marta Pančíková z Brezna.

Všetko je nepochybne lákavé, akurát si treba „zálohovať“ pekné počasie. Máte alternatívu, keď zlyhá?
Urobiť akciu v sále, pod strechou, je polovičný nápor na nervy. Keby čokoľvek vypadlo, divák je istý. Hoci ide o projekt s nevypočítateľnou závislosťou na počasí, nevedel by som ho odfláknuť. Cítim veľkú zodpovednosť k ľuďom, čo sa do neho vložili. Nie je mi tiež jedno, ako splním očakávania oslovenej verejnosti. Musím podotknúť, že ide o ojedinelú akciu v Banskobystrickom kraji pod záštitou mesta Brezna a jeho primátora J. Demiana. Už len vzhľadom na mohutnú reklamnú kampaň od Zvolena po Košice prostredníctvom generálneho partnera projektu SAD Zvolen si stroskotanie na počasí jednoducho nemôžeme dovoliť. Uvidím, čo bude za oknom ráno l0. augusta. Dúfam, že čistá obloha. V opačnom prípade piatkový program automaticky presúvam na sobotu, sobotňajší na nedeľu, resp. celú akciu o týždeň.

Alžbeta Kyselová

Press