A je to tu ! Top seven /7/ Brezna 2007 ZAČÍNA

Šírili sa rôzne „chodbové reči“, že tento rok TOP-ka v Brezne nebude. Koniec roka bol už bol povestný organizovaním celookresného projektu TOP seven. Bulvárne správy sa ako vždy nepotvrdili a sedmička štartuje svoj už v poradí IV. ročník. Na čo sa môžeme tešiť tento rok sme sa opýtali PR managera organizujúcej agentúry Aybee – production Andreja Barančoka:

Prečo TOP seven začína tak neskoro ?

Už minulí rok sme začali organizovať slávnostný galavečer v štýle halloween. Dali sme si predsavzatie, že každý rok to bude o niečom inom. Tento rok sme vsadili na zimnú atmosféru, vianočnú náladu a ľudia sa budú môcť isto tešiť na Mrázikovský štýl. K Mrázikovi patrí zima no a s tohto dôvodu slávnostný galavečer bude 13. decembra 2007 v Mestskom dome kultúry.

Prebehli tento rok nejaké zmeny v nomináciach ?

Tzv. biblia TOP sedmičky píše, že minuloročný víťaz je automaticky nominovaný do ďalšieho kola, či obháji vlaňajší titul. Nominat ktorý zvíťazí 3 ročníky po sebe dostáva na rok stopku. Tento rok sa to týka OR hasického a záchranného zboru a Hotelovej akadémie. Máme dve nové kategórie a to zdravotnícku – Top zubný lekár, no nakoľko ide o celookresný projekt je tu úplne nová kategória – TOP zaujímavosť regiónu. Ostatné kategórie sú už dobre známe a predstavíme ich každý týždeň verejnosti aj s ich nominantami prostredníctvom týždenníka Horehronie.

Kto tento rok vyberal nominantov a vôbec nie je problém s výberom ?

Každoročne máme problém s výberom nie s dôvodu, že nie je s čoho vyberať ale s dôvodu, že každoročne sa snažíme do kategórií dať tých najlepších s najlepších. Tento rok sme oslovili 30 starostov okresu, predstaviteľov verejnej správy, ľudí ktorí desiatky rokov pôsobia v Brezne aktívne a zaujímajú sa o verejné dianie, predstavitelia mesta rôzne komisie a organizácie no a v neposlednej rade aj občanov. Počas dvoch mesiacov sme preverili a prehodnotili všetky návrhy a spolu so spoluorganizátorom navrhli nominantov. TOP-ka je taká malá demokracia kde ľudia môžu vyjadriť svoj názor. Hovorí sa sto ľudí sto chutí a preto ma naozaj každý možnosť vyjadriť sa či súhlasí alebo nesúhlasí s nominantom. Každoročne sa ozývajú tie isté hlasy proti, ale to samozrejme k takýmto veľkým projektom patrí. Je strašne veľa názorov na samotný projekt, sú pozitívne ale aj negatívne. My sme však za ne vďačný, lebo chvála nás teší a kritika poháňa dopredu. Sála Mestského domu kultúry ma kapacitu cca. 400 miest a je ťažké hodnotiť projekt s počutia typu jedna pani povedala a preto by som tieto „hlasy“ veľmi rád privítal v sále nech sa sami presvedčia o čom je projekt do ktorého sa každoročne zapojí niečo cez 5 000 ľudí. Podľa môjho názoru je lepšie raz vidieť ako sto krát počuť.

Na koho sa môžeme tento rok tešiť na slávnostnom galavečeri ?

V projekte ako spoluorganizátor figuruje aj mesto Brezno. Spolu dávame zatiaľ na papier len nejaké mená, takže by bolo ešte zavčasu hovoriť niečo konkrétne. Zmenou azda bude len to, že po troch rokoch moderátoriek tento rok ich vystrieda muž. Vážim si v tejto úlohe primátora mesta Brezna, ktorý aj tento rok prijal záštitu a výrazne pomáha tomuto projektu, aktívne sa zapája a už to na nás kladie veľkú zodpovednosť nesklamať jeho, spoluorganizátora, všetkých partnerov a ľudí.

Podľa tvojho rozprávania pravdepodobne nejde o jednoduchý projekt ?

Záleží podľa uhla pohľadu. Ja a celí tým to vždy vnímame ako našu „srdcovku“. Tri roky histórie nazahodíš len tak za hlavu a budúci rok nás čaká magický V. ročník.

Prečo sa každoročne púšťate práve do tohto projektu?

Chceli sme vytvoriť tzv. každoročnú tradíciu a viac menej sa nám to aj darí. Zapojený počet ľudí nás každý rok poháňa vpred aby sme prekonali vlaňajší počet. Ak sa projekt vydarí je skutočne skvelí pocit, keď Vám niekto poďakuje, potrasie pravicou a povie bolo to dobre tak zas o rok. Ak je väčšina spokojná tak prečo sa každý rok nepustiť do takéhoto projektu ktorý má zmysel, opodstatnenie a trvácnosť. Polovica partnerov je zazmluvnená rok dopredu aj to je vizitka spokojnosti. Dámy a páni predstavujeme Vám prvú kategóriu TOP škola. Hlasovať môžete prostredníctvom sms správ ako aj prostredníctvom internetu. Zapojte sa do ankety a dajte hlas svojmu favoritovi.

/jack/, týždenník Horehronie

Press